21 stycznia 2021

Oto powód, dla którego musisz dostać meble akustyczne w swoim miejscu pracy

Nowoczesne biura i miejsca pracy to często otwarte przestrzenie. Ma to wiele zalet - głównie uniwersalne miejsca pracy, w których można organizować spotkania, rozmowy telefoniczne, a nawet posiłki.

Jednak przy braku ścian lub barier w tych miejscach wzrasta poziom hałasu. Wyobraź sobie, że wchodzisz do ruchliwej jadłodajni lub kawiarni - hałas może być przytłaczający.

Oczywiście, kiedy pracujesz, ten rodzaj hałasu w tle może rozpraszać uwagę. To właśnie tam powstają akustyczne meble.

Co to są meble akustyczne?

Prawdopodobnie się domyśliłeś; meble aku styczne są specjalnie zaprojektowane z określonych materiałów i o określonych wymiarach, aby zredukować hałas. Są one używane głównie w pomieszczeniach biurowych, aby pomóc w skupieniu uwagi i skupieniu się.

Jednak placówki takie jak restauracje również korzystają z mebli akustycznych - ponownie, redukując hałas wokół nich, a także zwiększając prywatność.

Jakie są więc różne rodzaje mebli akustycznych, z których można wybierać?

Akustyczne ekrany ścienne

Najprostszym sposobem na obniżenie poziomu dźwięku w miejscach pracy jest montaż paneli akustycznych. Panele te mają dwie zalety - rozdzielają powierzchnie otwarte, tworząc na przykład mniejsze sale konferencyjne, a także obniżają poziom hałasu w pomieszczeniu.

Są one prawdopodobnie najbardziej znanym rodzajem mebli akustycznych.

Odcienie światła

Coś nieco mniej znanego - akustyczne odcienie światła. Akustyczne odcienie światła nie tylko pięknie wyglądają, ale również spełniają swoją funkcję.

Jeśli chcesz utrzymać swoje miejsce pracy na otwartym planie (co jest bardzo popularne w biurach w Londynie), klosze świetlne są świetną alternatywą. Trzymają się z dala, ale nadal pochłaniają dźwięki.

Stoły lub biurka

Te zszywki mebli biurowych można znaleźć również w wersji akustycznej. Podobnie jak odcienie światła, wtapiają się one w przestrzeń biurową, sprawiając, że wygląda ona na otwartą i nowoczesną.

Jeśli chodzi o meble biurowe, Londyn naprawdę wyznacza standardy. Dzięki nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie projektom, ich przestrzenie biurowe i sale konferencyjne wyglądają nowocześnie, ale działają funkcjonalnie.

Jednym z głównych powodów tego stanu rzeczy są meble akustyczne. Dzięki temu przestrzenie są bardziej uniwersalne.

Znaczenie mebli akustycznych

Badania wykazały związek pomiędzy kontrolą dźwięku a dobrym samopoczuciem i zadowoleniem pracowników. To też nie jest niespodzianka. Oczywiście o wiele trudniej jest pracować w pomieszczeniu, w którym panuje duża ilość dźwięku.

Badania wykazały, że te fizyczne objawy stresu, a właściwie spadek wydajności pracy, są widoczne, gdy ludzie są narażeni na zbyt duży hałas.

To samo w sobie jest wystarczającym uzasadnieniem dla akustycznych mebli.

W przeciwnym razie meble akustyczne okazują się również korzystne, gdy pracownicy muszą wykonywać poufne rozmowy telefoniczne lub prywatne spotkania w cztery oczy. Działają one jako osłona prywatności.

Jeśli więc albo szukasz prywatnej przestrzeni w swoim biurze, albo chcesz zredukować poziom hałasu w biurze - meble akustyczne to opływowe, praktyczne rozwiązanie.