2 grudnia 2020

Wybierz odpowiednie krzesło biurowe i pomachaj na pożegnanie z bólem związanym z pracą w biurze.

14 września 2020 r.

Wybierz odpowiednie krzesło biurowe i pomachaj na pożegnanie z bólem związanym z pracą w biurze.

Liczba osób żyjących z przewlekłym bólem jest zaskakująca.

Oczywiście, niektóre z tych stanów bólowych są spowodowane przez skutki i wypadki, być może operacji w latach minionych, lub stan, który musi być zarządzany z leków. Istnieje jednak inny rodzaj bólu chronicznego, któremu można całkowicie zapobiec - taki, który pojawia się w biurze tylko dlatego, że nie siedzisz prawidłowo przy swoich krzesłach biurowych.

Ból dolnej części pleców, szyi, ramion, a nawet nadgarstka - wszystko to jest spowodowane nieprawidłowym siedzeniem przez długi okres czasu. Jeśli myślisz o tym, ile czasu spędzasz w pracy, a więc siedzisz przy biurku i piszesz na maszynie, nie jest zaskoczeniem, że tego typu sytuacje mogą mieć miejsce.

Możesz uczyć swoich pracowników, jak prawidłowo siedzieć, kiedy tylko chcesz, ale jeśli nie zapewnisz im krzeseł odpowiednich do ich potrzeb, to wszystko jest stratą cennego czasu. Zanim przejdziemy dalej, jeśli musisz wiedzieć, jak prawidłowo siedzieć, poniższa infografika da Ci wiele informacji.

Dobrą opcją tematyczną jest tutaj myślenie o inwestowaniu w ergonomiczne krzesła.

Ergonomiczne meble mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb pracownika. W przypadku krzeseł oznacza to możliwość regulacji wysokości, głębokości siedziska, pochylenia i wysokości oparcia krzesła. Każdy pracownik w Państwa biurze ma nieco inne wymagania, więc krzesło nie jest tylko krzesłem. Nie chodzi o to, aby dać pracownikom miejsce do siedzenia, aby mogli zająć się swoją pracą, ale o to, aby dać im wygodne miejsce do siedzenia, miejsce, które podtrzymuje ich plecy, szyję i ramiona i pozwala im łatwo stosować się do rad infograficznych, jeśli chodzi o sposób siedzenia z właściwą postawą.

Krzesła trzymają klucz do obniżenia wskaźnika zachorowalności

Prawdą jest, że inwestując w wysokiej jakości meble biurowe, zwłaszcza krzesła, zmniejszasz bóle i bóle związane z pracą w biurze. Dostajesz tutaj to, za co płacisz, szczególnie jeśli chodzi o krzesła.

Kiedy zmniejszają się bóle w dolnej części pleców, karku, ramion i reszty, Twoi pracownicy są bardziej komfortowi. Nie będą oni zmagać się z tym problemem każdego dnia, a to oznacza, że są o wiele mniej skłonni do wychodzenia z pracy na chorobowe. Wpłynie to również na ich samopoczucie, ponieważ nie odczuwają bólu i mogą się skoncentrować, a co za tym idzie, być znacznie bardziej pozytywnie nastawieni. Stres w miejscu pracy jest wystarczająco duży, nie przyczyniając się do niego, co jest problemem, którego można łatwo uniknąć.

Nieobecność w pracy z powodu choroby kosztuje firmę ogromną kwotę w ciągu roku, a to o wiele więcej niż cena inwestycji w wysokiej jakości ergonomiczne krzesła itp. Pokazuje to również Twoim pracownikom, że cenisz sobie ich zdrowie i dobre samopoczucie, a tym samym dbasz o to, by morale pozostało wysokie.