19 grudnia 2016

Coworking w Polsce

W tym momencie znajdziemy już biura coworkingowe praktycznie we wszystkich dużych miastach w naszym kraju. Można tutaj liczyć na Warszawę, Kraków, Gdańsk, Łódź, Rzeszów, Toruń czy Lublin. Takie biura są zróżnicowane pod kątem wielkości mają także różny standard dla osób, które się tam pojawią.

Pozwalają na pracę w wybrane dni,można je wynająć także na godziny. Oczywiście są także opcje abonamentów na cały miesiąc. W ofercie jest pełna obsługa recepcyjna dla gości, którzy są umówieni na spotkanie, pojawia się dostęp do kuchni, miejsce gdzie ukryć można rzeczy osobiste. Wiele z tych biur gwarantuje także komfortowy tani parking.

Biuro coworkingowe

Właściciele firm jednoosobowych i osoby pracujące wspólnie nad jednym projektem w ramach konkretnych działań albo tez pracownicy firm zdalnie pracujący to osoby, które spokojnie mogą chcieć z takich biur skorzystać. Koszty jakie będzie trzeba ponosić mogą być różne. Pojedyncza godzina kosztować może około 30 złotych, ale wiele też zależy od miasta. Najlepsza opcją cenową będą jednak zawsze abonamenty, gdzie to wyjdzie na pewno najtaniej. Za miesiąc około 300-500 złotych.

Jak ktoś będzie chciał organizować konferencje, spotkanie z klientem czy rekrutacje pracownika to wydaje się, że także nie będzie z tym problemu, ponieważ coraz więcej firm oferujących przestrzenie coworkingowe przygotowuje także specjalne sale pod tym kątem. Wiele firm jak się okazuje chętnie z takich opcji będzie korzystać. Jak ktoś potrzebuje urządzeń biurowych w ramach dokonanej opłaty będzie miał dostęp do takich podstawowych sprzętów, które mogą się przydać. Jest to opcja bardzo wygodna dla osób, które ja wybiorą, ponieważ opłata będzie jednorazowa a potem mamy dostęp do wszystkiego co biuro przygotowało, nie ma ukrytych elementów.

Coworking

Coworking to także komfort dla tych, którzy nie chcą już sami pracować w domu i chcą wyjść do innych ludzi. Można mieć jednoosobową firmę, ale i tak będzie można dzięki temu, że pracować będziemy w coworkingu mieć kontakt z innymi ludźmi i to musi być dla nas najważniejsze. Pojawia się również szansa na jakieś kontakty biznesowe z innymi osobami, które takim biurze również się pojawią.

Wynajęte biuro

Jeśli ktoś pracuje z domu, ale ma już dość takiej pracy to wydaje się, że coworking może być dla niego istotną opcją, komfortem, który warto wykorzystać. Może się okazać, że będzie to szansa na zmianę nastawienia do pracy. Biuro powinniśmy spokojnie znaleźć sobie w każdym nawet średnim mieście. Jeśli nie do końca jesteśmy przekonani może to być na początek w ramach testu.